Diagnostyka DPF

Od ponad 10 lat zajmujemy się regeneracją turbin samochodowych i z doświadczenia wiemy, że do uszkodzenia turbiny bardzo często dochodzi w przypadku, kiedy filtr DPF lub FAP jest niesprawny. W związku z tym rozszerzyliśmy swoje kompetencje o diagnostykę i regenerację filtrów cząstek stałych, dzięki czemu możemy zaproponować naszym Klientom niezwykle szeroki wachlarz usług.

Nasz serwis jest wyposażony w specjalistyczny komputer, który został stworzony i przeznaczony jest wyłącznie do diagnostyki filtra cząstek stałych. Nasi pracownicy to wysoce wyszkoleni specjaliści zajmujący się wyłącznie naprawą i regeneracją filtrów DPF/FAP. Ich wiedza jest poparta specjalistycznymi treningami oraz wieloletnim doświadczeniem zawodowym.

Istnieje wiele przyczyn awarii filtra cząstek stałych, w związku, z czym nie sposób ich wszystkich wymienić, a diagnostyka może nie być taka oczywista. Do poprawnego działania i wieloletniej bezawaryjnej pracy filtra DPF wymagane jest, aby wszystkie elementy silnika były całkowicie sprawne. Taka mała awaria jak nieszczelność układu dolotowego powietrza powoduje nadmierne dymienie, co przekłada się na skrócenie żywotności filtra.

Wtryski, turbo doładowanie nadmierne zużycie oleju to wszystko znacznie może skrócić czas eksploatacji filtra DPF lub FAP. W całym układzie wydechowym jest szereg czujników, które ze względu na trudne warunki pracy ulegają uszkodzeniu i mają znaczący wpływ na żywotność filtra cząstek stały. Ponieważ działamy na rynku od kilkunastu lat to nasze doświadczenie pozwala nam przewidzieć, czego możemy się spodziewać i od czego zacząć, aby usługa była wykonana sprawnie, szybko, a Klient zapomniał o problemach z filtrem DPF na dobre.