Filtry DPF w samochodach ciężarowych

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem naszych Klientów regeneracją oraz wymianą filtrów cząstek stałych w samochodach o macie całkowitej powyżej 3,5 tony, postanowiliśmy na stałe wprowadzić do swojej oferty regenerację filtra DPF do samochodów ciężarowych.

 Proces regeneracji filtrów cząstek stałych zainstalowanych w samochodach ciężarowych polega na oczyszczeniu filtra z sadzy, popiołów oraz innych osadów, które zbierają się podczas spalania oleju napędowego. Tego typu regenerację można przeprowadzić tylko za pomocą specjalistycznych urządzeń, które posiadamy w naszym warsztacie.

Ze względu na odrębne przepisy dotyczące filtrów cząstek stałych zainstalowanych w samochodach ciężarowych, od kilku lat praktycznie każdy pojazd jest już wyposażony w DPF i większość pojazdów spełnia już normy Euro4 i Euro5. Norma emisji spalin samochodu ciężarowego, dostawczego czy autobusu jest czynnikiem, który określa jak wysokość opłat drogowych, które ponosi kierowca lub przedsiębiorca (viatoll, winiety itd.). Dlatego im lepsza jest norma emisji spalin, to tym mniejsze opłaty ponosi przedsiębiorstwo. Dla posiadaczy aut ciężarowych oferujemy pełną regenerację filtra cząstek stałych wraz z wyczyszczeniem obudowy.